Spoločne pre zmenu

image 13

Dňa 7. mája 2024 sa na Gymnáziu, Školská 234/8, Považská Bystrica uskutočnil 1 workshop na problematiku nadchádzajúcich volieb do Európskeho parlamentu. Workshopy plné aktivít ale aj neformálne preberanej teórie si mali možnosť vypočuť žiaci španielčiny a nemčiny triedy 2. C.
Workshop sa začal aktivitou nazývanou „Energizer“ alebo tiež aktivita na rozohriatie, ktorá žiakov prebrala zo spánku a tiež hneď vedeli, že sa nudiť na workshope nebudú. Cieľom žiakov bolo chytiť imaginárnu myš alebo komára. Žiakov táto aktivita bavila a rozosmiala ich. Svoj účel splnila a poslucháči boli celú dobu energický.
Nasledoval „Brainstorming“, počas ktorého žiaci prezentovali aké výhody prípadne nevýhody prináša členstvo v Európskej únii. Žiaci dostali fixku a to čo im napadlo písali na tabuľu. Síce zozačiatku moc nápadov nemali, po chvíli sme sa dopracovali k nejakým-to výhodám, či nevýhodám.
Nasledovala neformálna teória, ktorú žiaci hodnotili veľmi prínosne. Obsahovala „fun facts“, rôzne zaujímavosti ale aj možnosti ohľadom programu Erasmus+ a pod. Žiaci sa do nej tiež aj aktívne zapájali, takže nevznikol žiadny monotónny prejav. Žiaci sa tiež zaujímali o ich študentské možnosti a aj čo pre nich EÚ robí v ich okolí.
Celkovo hodnotím priebeh workshopu veľmi pozitívne, zaobišiel sa bez väčších komplikácií. Žiaci hodnotili všetko pozitívne, bola radosť s nimi pracovať. Workshop pozitívne hodnotila aj pani učiteľka, ktorá ho pre mňa fotografovala a taktiež sa zapájala do diskusií.

image 14
image 15