Európske možnosti pre mládež (Spoznaj kultúru cez školu)

Dňa 29. 10. sme zorganizovali podujatie pre študentov Gymnázia Hlinská v Žiline. Spoznaj kultúru cez školu je akcia, ktorú ogranizujeme pravidelne a počas toho vystúpia dobrovoľníci z rôznych krajín a študentom tak prezentujú krajinu, odkiaľ pochádzajú a priblížia im tak rôzne zaujímavosti a odlišnosti, ktoré možno študenti nepoznajú. Počas tohto dňa vystúpila dobrovoľníčka z Nemecka a taktiež naši dobrovoľníci z Estónska, ktorí sa dostali na Slovensko cez projekt Európsky zbor solidarity a na Slovensku tak strávia rok v našej organizácii na dobrovoľníckej službe.

Študenti sa mohli interaktívne zapojiť do debaty s dobrovoľníkmi a to tak, že cez mobilnú aplikáciu slido.com mohli dávať dobrovoľníkom otázky a pýtať sa čo ich zaujíma nie len o ich krajine, ale aj o tom ako sa sem dostali, ako sa im páči Slovensko a čo všetko už stihli zažiť.

Táto aktivita bola podporená z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.