Živé miesta

V týždni od 24. do 28. júna v Kysuckom Novom Meste prebiehal kultúrno-športový festival s názvom Živé miesta. Prvé tri dni prebiehali v doobedňajších hodinách školské turnaje žiakov základných škôl. Neskôr mali návštevníci na Námestí slobody možnosť sledovať prezentácie športových klubov nášho mesta trénujúcich florbal, hádzanú a atletiku.
Vyvrcholenie nastalo v piatok večer v záhrade mestskej knižnice, kde si návštevníci oddýchli pri čapovanom pive, kofole a gitarovom prevedení mnohých skladieb známych skupín v podaní Ľuba Škulca a Vlada Chochúľa. Stand up výstupom o svojich problémoch publikum pobavila komička Simona. Bodku celého festivalu predstavoval film Lada svetom, o ceste niekoľkých odvážlivcov z nášho mesta, ktorí na starom aute cestovali až do ďalekej východnej Ázie. Ak ste ho nestihli, budete mať možnosť vidieť ho 27.9. v rámci Letného kina. 
Dúfajme, že v budúcnosti bude počet podobných kultúrnych podujatí aj naďalej rásť a spestrovať tak každodenný život občanov v našom malom meste.

Tieto aktivity boli podporené z Nadácie pre deti Slovenska z grantového programu Deti v bezpečí. Sme nositeľmi ocenenia Komunita priateľská deťom a mladým ľuďom za rok 2018, ktoré udeľuje Nadácia pre deti Slovenska spolu s partnermi Komunálna poisťovňa, a. s. Vienna Insurance Group a Združenie miest a obcí Slovenska. Vďaka finančnej podpore z Nadácie EPH, Nadácie Kia Motors Slovakia a v spolupráci s mestom Kysucké Nové Mesto a MKŠS Kysucké Nové Mesto.