Spoločne pre zmenu

image

Dňa 13.5.2024 na Gymnáziu Andreja Kmeťa v Banskej Štiavnici, sa uskutočnili dva 45-minútové workshopy na tému “Prečo sú eurovoľby dôležité”. Nové, zaujímavé a aj dôležité informácie získali študenti tretieho ročníka bilingválneho štúdia, ako aj zábavu vo forme aktivít. 

Študentov som pozitívne naladila rýchlou aktivitou zvanou “Evolúcia”, pri ktorej hrali hru kameň, papier, nožnice a pri každej výhre postúpili v stupni evolúcie a končili človekom. Aktivita ich nabudila na pozitívny začiatok. Ďalšia bola diskusia o eurovoľbách, kde sa študenti dozvedeli ako voliť a hlavne prečo, rozobrali sme rôzne dôvody. Nasledovala aktivita kde študenti v skupinách hľadali prostredníctvom internetu niekoľko projektov, ktoré boli uskutočnené vďaka Európskej Únii. Projekty ktoré si vybrali sme spoločne vypočuli. Ja som ich oboznámila o ďalších projektoch ako ERASMUS, Europa Experience a Európsky zbor solidarity. Študenti sa aktívne zapájali do aktivít či diskusie.

Celkovo hodnotím oba workshopy celkom úspešne, až na malé technické problémy na začiatku priebeh workshopov bol uspokojivý.

image 3
image 1
image 2