Uč sa, objavuj a podnikaj

DSC07969

V dňoch 17.3. – 19.3. 2023 sa konal workshop Uč sa, objavuj a podnikaj, a teda išlo o záverečné víkendové školenie k projektu SHOW YOUR TALENT so skupinkami z Obchodnej Akadémie Dolný Kubín. V úvode sme sa venovali reflexií skúseností a vedomostí, ktoré účastníci získali počas celého projektu. Taktiež sa pracovalo na záverečných prezentáciách, ktoré budú ukončením celého projektu na konferencií. Program taktiež vyplnili aktivity ako Action Bound Challenge, poradný kruh, more zážitkov.

Jednou z najdôležitejších aktivít bolo hodnotiace cvičenie formou mysliacich post-itov. Účastníci si individuálne zhrnuli jednotlivé sekcie projektu – dáta, informácie, fakty, pocity a dojmy, pozitívne veci a prínosy a taktiež nápady a myšlienky na celkové zlepšenie.
“Naučila som sa nebáť sa povedať svoj názor” , “Zistila som, že overthinkovanie nie je dobré pre moje zdravie a kvôli tomuto projektu som na tom začala pracovať”, povedali nám účastníčky. Medzi prínosy zaradili účastníci najmä zlepšenie komunikačných schopností, získanie nových priateľov a kontaktov alebo skúsenosti s prácou s ľuďmi.
Pri nápadoch a myšlienkach sme dostali odporúčanie na zlepšenie komunikácie a organizácie ohľadom konania workshopov.

V závere víkendového školenia sme si ešte raz prešli prezentovanie prezentácií aj so zúčastnenými pani učiteľkami, zhrnuli sme si celý projekt a popriali si šťastie na záverečnej konferencií. Veríme, že účastníci projektu odchádzali motivovaný a pripravený.

DSC07962
DSC07895
DSC07884
DSC07808
22743 SPP nadacia logo 01
Toto podujatie bolo podporené z Nadácie SPP programom SSPravmeTO
image 3