Uč sa, objavuj a podnikaj

IMG 0629

V dňoch 3.3. – 5.3. 2023 sa konalo záverečný víkendový workshop Uč sa, objavuj a podnikaj v rámci projektu SHOW YOUR TALENT so skupinami zo SPŠ IT KNM. Predmetom školenia bola reflexia naučených skúseností, skupinové diskusie a zhodnotenie tímovej spolupráce. Taktiež si účastníci vyskúšali prezentáciu svojej výstupnej prezentácie, ktorá bude ich záverom projektu na konferencií, ktorá sa bude konať 4. apríla 2023.

Jednou z najobľúbenejších aktivít sa ukázali byť mysliace post-ity – hlavnou úlohou tejto aktivity bolo celkové zhodnotenie a obhliadnutie sa za celým projektom. Zhrnutie obsahovalo faktické dáta a informácie, pozitívne veci a prínosy, nápady a myšlienky.
“SYT bola skvelá príležitosť pre introvertov aby vystúpili z komfortnej zóny, išiel by som do toho znova”, “SYT má zmysel pre mladých ľudí – spája nesúrodé osobnosti do fungujúcich celkov a zvyšuje ich angažovanosť”, povedali nám účastníci. 
“Spoznanie ľudí, aj akí sú mimo školy- naučili sme sa písať projekt, čo sa nám môže zísť do života.”, “Naučil som sa pracovať v tíme a spoliehať sa na ostatných”, zneli ďalšie odpovede.
Na otázku, čo sa počas projektu SYT naučili, sme dostali taktiež zaujímavé odpovede -zlepšené komunikačné schopnosti, práca s ľuďmi a v skupinách, organizácia času, vytvárať si nové kontakty, priateľstvá a spoznať lepšie samých seba.

Veríme, že si účastníci si z projektu odnášajú nové vedomosti, skúsenosti, priateľstvá a sú plne pripravený na záverečnú konferenciu. 

IMG 0355 1 2
IMG 0327 2
IMG 0304
IMG 0333 1 3
image