Spoločne pre zmenu

image 8

Dňa 29. mája som zorganizovala sériu troch prednášok o eurovoľbách na Gymnáziu Andreja Kmeťa v Banskej Štiavnici. Všetky tri prednášky mali rovnaký obsah a zamerala som sa na kľúčové témy týkajúce sa fungovania Európskej únie, dôležitosti eurovolieb a vplyvu, ktorý má EÚ na životy mladých ľudí na Slovensku.

Mojim cieľom bolo zvýšiť povedomie o eurovoľbách medzi. Tešilo ma, že na prednáškach sa zúčastnilo pomerne veľké množstvo študentov, ktorí prejavovali záujem o tému a kládli zvedavé otázky.

Diskutovali sme o rôznych aspektoch eurovolieb, od fungovania Európskeho parlamentu až po aktuálne politické dianie v EÚ. Študenti sa dozvedeli o tom, ako ich hlas v eurovoľbách môže ovplyvniť budúcnosť Európy a aké sú ich možnosti zapojiť sa do rozhodovacích procesov na európskej úrovni.

Verím, že prednášky boli užitočné a prispeli k tomu, aby sa študenti dozvedeli viac o eurovoľbách a ich dôležitosti. Dúfam, že prednášky študentov inšpirovali k aktívnej účasti na demokratických procesoch a uvedomili si tak svoju dôležitú úlohu pri formovaní budúcnosti Európy.

image 9
image 10
image 11