Naprieč Afrikou s Františkom „Fefe“ Kekelym

103793041 687841065108417 1622046328888725821 n

V pondelok 15. júna sme spolu s členmi Kysucko-Novo-Mestského mládežníckeho parlamentu (ďalej len KMMP) usporiadali po dlhšej dobe diskusie zameranú na cestovanie a spoznávanie nových častí sveta, nových kultúr, zvykov či tradícii. Online diskusia sa uskutočnila v YC|Mládežníckej klubovni a pozvanie prijal František “Fefe” Kekely, ktorý dlhodobo pracuje ako sprievodca po Afrike. Diskusiu viedli práve členky KMMP Katka a Monika, ktoré si pre diskutujúceho pripravili aj zaujímavé otázky.

Na úvod sa „Fefe“ predstavil a priblížil nám svoje začiatky a ako sa vlastne k práci sprievodcu v Afrike dostal. Sám chcel od mladého veku cestovať a tak sa toho aj držal a teraz pracuje ako dlhoročný sprievodca. Zistili sme, že sprievodca musí mať vážne široký všeobecný prehľad, aby mohol tieto vedomosti predať aj tým, ktorých sprevádza.

Bolo zaujímavé vidieť množstvo miest, ktoré turisti navštevujú, či už išlo o veľké mestá alebo opustené púšte, Afrika sa vyznačuje častými kontrastami a rôznorodosťou zvierat, množstvom kmeňov a jazykov, ktoré používajú, ale aj počasím. Diskusiou nás “Fefe” previedol cez jeho súkromné fotografie a práve informácie o zvieratách, o tom, ktoré sú nebezpečné a ktoré naopak nie bolo zaujímavé počuť a taktiež to, aké stereotypy sú zaužívané o Afrike v iných kútoch sveta, ktoré nie sú ani pravdivé. Táto diskusia bola veľmi zaujímavá, pretože aj takýmto spôsobom sa môžete dozvedieť veľa informácií o exotickom kontinente akým Afrika nepochybne je. Za účasť “Fefemu” ďakujeme a dúfame, že s Vami budeme môcť zdieľať viac takýchto cestovateľských zážitkov s ľuďmi z nášho okolia.

Táto aktivita bola podporená z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

MŠ a IUV članky
MŠ a IUV članky