Zisťujeme, čo nám chýba (Septembrové zasadnutie KMMP)

  • Post author:
  • Post category:ICM - 2020
IMG 3872

V stredu 9. septembra sa uskutočnilo 32. zasadnutie Kysucko-Novo-Mestského mládežníckeho parlamentu. Mladí poslanci zhodnotili augustové aktivity ako napríklad Európsky deň mládeže počas ktorého sme s mládežou usporiadali filmové premietanie Hokejový sen po ktorom nasledovala diskusia s režisérom ale aj s mladým hokejistom Marekom Korenčíkom.

IMG 3868

Mladí ľudia zhodnotili víkendové vzdelávanie, na ktorom sme riešili práve angažovanosť mladých ľudí v našom meste a aktivity, ktoré by mládež chcela v našom meste vykonávať. Spoločne sme si naplánovali aj aktivity na týždeň dobrovoľníctva a športu. V našom meste budeme organizovať verejné dobrovoľnícke aktivity pre všetkých, ktorí majú záujem prispieť k skrášleniu nášho mesta. Počas týždňa športu budeme pre verejnosť organizovať verejné športovania na rôzne športy ako futbal, volejbal, florbal, basketbal ale aj zorbing a lebo kin-ball. Ďalej sme s mládežou naplánovali aj verejnú zbierku „Šanca pre mladých“ vďaka ktorej chceme podporovať mládežnícke iniciatívy a projekty. Zbierka sa uskutoční v stredu 16. 9. v Čadci, vo štvrtok 17. 9. v Kysuckom Novom Meste a v piatok 18. 9. v Krásne nad Kysucou. Túto zbierku budú vykonávať mladí aktívni ľudia z vyššie uvedených miest.

IMG 3871

Táto aktivita bola podporená z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

MŠ a IUV članky