Startup skills for youth

Šiesteho až trinásteho mája sa 5 mladých slovákov zúčastnilo projektu, s veľmi zaujímavou témou- Startup skills for youth.
Naučili sme sa čo to znamená slovo startup. Je to slovo ktoré v sebe skrýva veľmi veľa potenciálu a dokáže zmeniť každému život. Veď koľko podnikateľov poznáme, avšak na Slovensku je informovanosť o tomto, už zaužívanom termíne veľmi malá.

Naučili sme sa z čoho taký startup pozostáva. Čo všetko musí človek ovládať, kde začať, čím pokračovať a ako sa dostať až do úspešného konca. Na začiatok treba myšlienku. Vytvoriš si SMART cieľ. A ďalej na tomto ciele pracovať. Hovorí sa, že pomaly ďalej zájdeš, čo je pravdivé tvrdenie aj v tomto obore. Ďalšou veľmi dôležitou záležitosťou sú ľudské zdroje, naučili sme sa ako ich manažovať, ako ich získať a ako si ich udržať.

Neskôr sme sa zoznámili so základmi marketingu, o tom prečo je niečo také dôležité aj pre náš startup. A potom sme už pokračovali rozoberaním rôznych podnikateľských kapaní a brainstromingom nad vlastnými nápadmi.


Projekt sa uskutočnil vo veľmi rozmanitej krajine v Rumunsku. Konkrétne v meste Targu Jiu. Miesto bolo nádherné, s veľmi peknými turistickými lákadlami ako sú monasteries, hrady, obrovské skaly a podobne.

Samozrejme, ako ku každej mládežníckej výmene patrí, večerami nás sprevádzali kultúrne večere. Spoznali sme kultúry Grékov, Španielov, ľudí z Cypru, Estóncov a Bulharov. Na koniec nezostáva nič iné ako poďakovať organizácií SYTEV, ktorá nám umožnila zažiť tento neopakovateľný zážitok!
Ďakujeme!