Školenie mladých ambasádorov dobrovoľníctva: Rozvoj nových lídrov dobrovoľníctva

  • Post author:
  • Post category:KDC 2023
222

Od 5. do 8. októbra 2023 sa v nádhernom prostredí Oščadnice v Hoteli Bocý konalo inšpirujúce a obohacujúce školenie, ktoré malo za úlohu vyškoliť nových mladých ambasádorov dobrovoľníctva. Toto školenie sa stalo dôležitým krokom v budovaní generácie lídrov dobrovoľníctva, ktorí budú šíriť povedomie o jeho výhodách a rôznorodých formách.

Hlavným cieľom školenia bolo oboznámenie účastníkov s dobrovoľníctvom ako konceptom, jeho výhodami a rôznymi spôsobmi, ako môžu byť dobrovoľníkom. Účastníci sa zúčastnili interaktívnych prednášok, diskusií a cvičení, ktoré im poskytli hlboké porozumenie tomu, čo dobrovoľníctvo predstavuje a ako môže pozitívne ovplyvniť spoločnosť.

Jedným z dôležitých aspektov školenia bolo učenie sa identifikovať rôzne druhy dobrovoľníctva a objavovať, ktorý z nich by najlepšie vyhovoval individuálnym záujmom a schopnostiam každého účastníka. Zároveň sa účastníci naučili, ako si vykonať test typu dobrovoľníctva, ktorý im pomôže identifikovať oblasti, v ktorých by mohli najlepšie prispieť ako dobrovoľníci.

Školenie však neostalo len pri teoretických znalostiach. Účastníci mali príležitosť zapojiť sa do tvorby workshopov zameraných na dobrovoľníctvo. Spolu sa venovali analýze potrieb a stanoveniu cielov pre svoje programy dobrovoľníctva. V rámci praxe sa oboznámili so štruktúrou programu dobrovoľníctva, výberom metód a techník na jeho realizáciu a dokonca si vyskúšali riadenie aktivít, ktoré budú v budúcnosti viesť.

Toto školenie nešlo iba o získanie nových znalostí, ale aj o vytvorenie skupiny budúcich lídrov dobrovoľníctva, ktorí budú aktívne pracovať na šírení dobrovoľníctva a jeho výhod vo svojich komunitách. Účastníci odchádzali so silným záväzkom a nádejou na pozitívne zmeny, ktoré môžu priniesť prostredníctvom dobrovoľníctva.

Toto školenie je dôkazom, že mladí ľudia sú ochotní a pripravení stať sa lídrami vo svojich oblastiach a zasvätiť svoj čas a energiu do rozvoja dobrovoľníctva. S takýmto entuziazmom a znalosťami môžeme očakávať, že budúcnosť dobrovoľníctva bude plná zápalu a pozitívnych zmien.

DSC08803 1
DSC08782
DSC08827
DSC08822
image 8