Poď do podnikania (Brain&Breakfast)

Dňa 14. 11. sa uskutočnili druhé novembrové Inšpiratívne raňajky na tému blízku mladým ľuďom, teda mobilné a počítačové hry, virtuálna realita, či je hranie hier dobré alebo naopak škodlivé, ale aj druhá stránka veci a tou je ako sa hry tvoria, dizajnujú, …
V online prenose vystúpila Božena Řežábová, česká podnikateľka, ktorá je šéfkou globálnej hernej spoločnosti v Českej republike. Spoluzaložila hernú sociálnu sieť GAMEE hralo viac ako 60 miliónov hráčov na celom svete. Spolu s ňou vystúpil slovenský úspešný herný vývojár, programátor, dizajnér a hudobník Ján Ilavský, ktorý získal v roku 2016 cenu Apple Design Award za hru Chameleon Run. Venuje sa aj tvoreniu VR hier. Na prenose sa zúčastnilo 17 mladých ľudí, a počúvali o závislosti na hrách, Božena vysvetlila na príklade svojich detí, ako to limituje či obmedzuje, ako správne nastaviť určitú dohodu. Ján nám predstavil jeho začiatky, ako sa spolu s kamarátom na vysokej škole pustili do programovania počítačových hier a cez takéto začiatky ako sa dostal ďalej v tomto odbore.

Táto aktivita bola podporená z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.