GREATER OPPORTUNITIES THROUGH EXERCIES AND MOVEMENT!

GREATER OPPORTUNITIES THROUGH EXERCIES AND MOVEMENT!
21- 30.10 2016, Sacu, Romania, 42 účastníkov

Už z motta projektu „GREATER OPPORTUNITIES THROUGH EXERCIES AND
MOVEMENT!“ bolo jasné že nudiť sa účastníci rozhodne nebudú a rozhodne to nie je projekt pre lenivcov, ale pre dobrodružné športové povahy sršiace energiou .

42 mladých ľudí zo Slovenska, Rumunska, Španielska, Litvy, Chorvátska, Grécka a Srbska sa zúčastnilo projektu Go Team neďaleko mesta Resuta v západnej časti Rumunska. Ubytovaní boli v príjemnom penzióne Brandusa, dokonca s kempingovým areálom, fitkom či saunou. Nie len penzión, ale aj projekt bol nabitý športovými príležitosťami.

Projekt sa snažil poukázať na zmeny, ktoré sa dejú v našej spoločnosti, ako sa mení celý náš svet, vnímame to, ale akoby sme popritom zabúdali na to hlavné, čo je dobré pre nás, pre naše telo. Pohyb, zásady zdravého života, životospráva. Život v ktorom šport je na dennom poriadku ruka v ruke so zdravou stravou.

Cieľom organizátorov bolo zaujať, pripomenúť mladým ľuďom to, čo bolo kedysi všeobecnou vedomosťou, posilniť potrebu mladých ľudí byť zodpovednými za vlastné blaho, hovoriť o zdravšom životnom štýle, prínose športu v každodennom živote a tiež ako sa o seba lepšie starať.

Účastníci už z infopacku, ktorý bol veľmi kvalitne pripravený, ( dokonca v ňom mohli nájsť základné rumunské frázy) vedeli, aký program ich čaká. Veľa športových aktivít, meditácia, joga, sebarozvoj, relax ale aj turistika či spoločné varenie. Tak isto diskusie o zdravom tele, zdravom duchu, dôležitosti kvalitnej výživy a záverečný maratón – Run a mile for a smile. Veď ako povedal už Decimus, staroveký rímsky básnik, „ V zdravom tele zdravý duch“.