Decembrové zasadnutie Kysucko-Novo-Mestského mládežníckeho parlamentu

Dňa 4. januára sa konalo už 24. zasadnutie Kysucko-Novo-Mestského mládežníckeho parlamentu (ďalej len KMMP). Mladí poslanci si zhodnotili novembrové aktivity ako napríklad Inšpiratívne raňajky, ktoré sú pre mladých zaujímave hlavne témami, ktoré sú im blízke. Taktiež objímanie medvedíka na námestí bolo vnímané pozitívne, ale akcia trvala pomerne krátko. Ďalej si poslanci navrhli aktivity na december ako Mikuláš v YC, Vianočný večierok (Christmas party v YC), ale taktiež aj Silvestrovský večierok pre mládež v našom meste, ktorý sa taktiež uskutoční v YC|Mládežnícka klubovňa.


Poslanci si navrhli aj aktivity na január ako napríklad Museum selfie day, teda spoločná návšteva múzea, ktoré si mládež vyberie a následne spoločná selfie fotka, ktorú budú zdieľať na sociálnej sieti. Na 29. január je naplánovaný Puzzle day, takže pozývame všetkých nadšencov puzzle do YC|Mládežníckej klubovne si zahrať puzzle. Mladí poslanci sa zhodli aj na tom, že budú pokračovať pravidelné filmové štvrtky a herné piatky, ktoré začínajú o 18:00.

Tieto aktivity boli podporené z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže a z Nadácie pre deti Slovenska z nadačného fondu Hodina deťom a mestom Kysucké Nové Mesto.