About us

Kariéra nie je strašiak (SYTEV na SPŠ IT)

Dňa 17. februára sme organizovali workshopy na Strednej priemyselnej škole informačných technológiištudentov na tému kariérneho poradentstva. O tento workshop prejavili zaujem aj učitelia, ktorí sa svojim študentom snažia aj touto cestou poradiť a pomôcť. Workshop sa začal predstavením lektora Lukáša a organizácie SYTEV. Mládeži sa predstavil takziež aj program Európskej únie Erasmus + ,ktorý študentov zaujal nakoľko, pretože žiaden z prítomných na workshope o Erasmus+ programe zatiaľ ešte nebol, predstavili sme im priestory YC|Mládežníckej klubovne a aj zrealizované a pripravované projekty, Kysucké dobrovoľnícke centrum, ktorým sa snažíme pomáhať ale aj vylepšovať okolie nášho mestsa. V našom meste pôsobíme aj ako Informačné centrum mladých, tým pádom sa na nás môžu hocikedy obrátiť.

Povedali sme si, aké sú výhody ÚPSVaR a čo nám vlastne ponúka. Študentom sme nechali priestor na rôzne otázky. Spýtali sme sa ich, či je niečo, čo im v tomto meste chýba. Jeden študent odpovedal „kebab oproti škole“ (aby nemuseli odbiehať do obchodov alebo fast-foodov, ktoré sú od školy ďaleko).. no kto vie.. možno raz. 

Záver prebehol formou motivácie k tomu, aby žiaci neostali na úrade práce ale naplno využili výhody, ktoré ponúka trh práce.
Veríme, že sme mládež motivovali a prípadne aj poučili a po škole sa vydajú tým správnym smerom.

Táto aktivita bola podporená z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.


Neváhaj a pridaj sa k nám!

Chceš zažiť dobrodružstva spolu s nami? Tak neváhaj a pridaj sa k nám!

Pridať sa!
 • Adresa organizácie
  SYTEV
  Lipová 810/30 024 01
  Kysucké Nové Mesto
 • Adresa kancelárie
  YC
  Vajanského 221 024 01
  Kysucké Nové Mesto
 • +421 904 353 660
  office@sytev.com
+