Winter Refresher Extra – TC

IMG 2298

Programu som sa zúčastnila dňa 4.-15.3. v meste v Sovata v Rumunsku. Tréningového kurzu v rámci Erasmus+ programu som sa zúčastnila prvýkrát. Bola to veľmi produktívna a edukatívna skúsenosť, kde som spoznala množstvo skvelých ľudí.

Prvé dni sme mali aktivity v rámci vzájomného spoznania sa. Pri týchto aktivitách sme sa taktiež aj veľa učili, zapojili sme viac tímového ducha a spolupatričnosť.

IMG 2999

Na 3. deň projektu sme mali super aktivitu kde sme liezli. Boli spravené stúpania z dreva a mali sme vyliezť v tímoch po troch. Navzájom sme si pomáhali a podporovali sa. Ďalšie dni sa niesli v duchu expedície. 

IMG 2950

Deň prípravy na expedíciu a samotné dni na expedícii: 

IMG 2967

V deň prípravy sme sa rozdelili do 3 skupín: vybavenie, kuchyňa a navigácia. Každý tím mal za úlohu dôležitú funkciu. Vzájomne sme si pomáhali a zdieľali svoje informácie a skúsenosti.

IMG 2972

Samotná expedícia bola veľké dobrodružstvo. Spali sme na horách, postavili sme si iglu, varili jedlo na ohni a užívali si vzájomné chvíle bez signálu a elektroniky na horách.

IMG 3015
IMG 3008
IMG 3003

Deň po expedícii sme mali deň čistenia a upratovania. Všetko čo sme zobrali na hory sme aj doniesli naspäť a odložili. Zároveň v tento deň sme začali s prípravou workshopov. Do Outward Bound Romania prišla nová skupina mladých ľudí na ďalší projekt Erasmus+. Pre túto skupinu mladých ľudí sme pripravili workshopy, pri ktorých sme sa aj my veľa naučili.

IMG 2967 2

Celý projekt hodnotím veľmi pozitívne. Spoznala som nových skvelých ľudí, naučila som sa mnoho nových vecí, ktoré určite využijem aj vo svojom osobnom živote. Keby bola možnosť ísť na rovnaký alebo podobný projekt ešte raz určite neváham a zapojím sa znovu.