The Forest and I – Španielsko

Naše dobrodružstvo sa začalo na letisku v Bratislave, tu sme sa prví krát stretli s našimi slovenskými účastníkmi na projekte. Pred odletom sme sa všetci zoznámili. Leteli sme s jedným prestupom v Miláne. Tu sme sa zdržali asi štyri hodiny. Pri kontrole tu nastali menší chaos s talianskými colníkmi. Všetko prebehlo našťastie v poriadku pokračovali sme ďalším letom do Malagy, cieľovej destinácie.

            Na letisku v Malage nás čakala skupinka španielov našich nových priateľov s kyticami a čokoládou. Následne sme sa autobusom spoločne presunuli neďaleko dedinky Bérchules. Autobus nás vyložil na ceste a pešo sme pokračovali do nášho kempu kde nás rozdelili do štyroch skupín po dvanásť. Ubytovaný sme boli každá skupinka zvlášť v chatkách. Tu sme boli päť dní, mali sme množstvo aktivít v ktorých sme väčšinou pracovali v tímoch. Boli sme aj na turistike do dedinky Bérchules, tu sa nám naskytli prekrásne výhľady na Národní park Sierra Nevada. Celí pobyt sme mali perfektné počasie. Po piatich dňoch sme opustili Sierru Nevadu šli sme do pomerne veľkého mesta Granady.

            V Granade sme boli ubytovaný na okraji mesta. Tu sme si uvedomili ako dobre nám bolo v horách a chýbali nám naše chatky. V meste sme sa zoznámili s miestnou kultúrou keďže sa práve konali veľkonočné slávnosti. Nasledujúci deň sme mali prehliadku v miestnej škole odkiaľ bola skupinka španielskych účastníkov na projekte. Večer sme sa posledný krát streli s našimi priateľmi zo španielska a rozlúčili sme sa.

            Leteli sme naspäť s prestupom na Malorke, tu sme mali šesť hodín času a tak sme ho využili išli sme do mora. Do Bratislavy sme prišli neskoro večer, tu sme sa rozlúčili a ostalo medzi nami dobré kamarátstvo a mnoho spoločných zážitkov. Na tomto Erasme som sa dozvedel veľa nového a spoznal nové kultúry. Domov sme všetci odchádzali s množstvom zážitkov.    

Greguš