Mapovanie potrieb mládeže

V Kysuckom Novom Meste prebieha mapovanie potrieb detí a mládeže. Aj Kysucké Nové Mesto sa rozhodlo zapojiť do programu Nadácie pre deti Slovenska- “Povedz nám to!” a vykonať celomestské mapovanie mládeže.

SPRÁVA O POTREBÁCH DETÍ A MLÁDEŽE 2018 – 2019


Mapovanie prinesie hĺbkovú analýzu potrieb detí a mládeže v meste, čo bude predstavovať podklad na tvorbu mládežníckej politiky v meste.

V súčasnosti súhlas s vykonaním prieskumu vydala väčšina škôl v meste, a tak sa uskutočnili aj prvé prieskumi.

“Prvé výsledky priniesli dávku optimizmu a odhlodlania”, povedal Patrik Hyll, ktorý menežuje spolu s neziskovou organizáciou SYTEV celý projekt.

Hlavným cieľom, nie je len kvalitne zmapovať názory mládeže, ale tiež poskytnúť mladým ľuďom priestor na realizáciu. Bolo by nemožné spraviť podobné mapovanie s takou veľkou cieľovou skupinou bez dobrovoľníkov. Sme radi, že sa mladí ľudia z mesta zaujímajú o tento projekt a prichádzajú nám pomáhať. Na oplátku vykonávame s mladými ľuďmi stretnutia a školenia, kde sa môžu naučiť veľa zaujímavých vecí. Nasledujúce školenie sa chystá na gymnáziu v Čadci na tému- “Ako vyzerá sociologický prieskum- komunikácia mladých s mestom”.

Našou veľkou oporou a zastrešením je Mestský mládežnícky parlament, s ktorým sme diskutovali a diskutujeme o priebehu celého projektu.

Tím si už pozerá prvé výsledky a teší sa na kompletné spracovanie .

Projektu  “Povedz nám to” podporila Nadácia pre deti Slovenska z verejnej zbierky Hodina deťom a súčasťou aktivity “Zistime, čo Kysucká mestská mládež potrebuje” aktivitu podporilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR “Programy pre mládež 2014 – 2020”, ktorú administruje IUVENTA- Slovenský inštitút mládeže.