Identita ulíc

  • Post author:
  • Post category:KDC 2021
243503052 3018080278519811 3579813344711159752 n
Foto: Ľubo Flak

Počas letných prázdnin sme začali spolu s členmi KMMP a dobrovoľníkmi pripravovať projekt Identita ulíc. Po prípravných stretnutiach sme sa pustili do ďalšej veľkoplošnej maľby, murali na Clementisovej ulici. Najprv sme namaľovali a napenetrovali stenu energobloku a na druhý deň sme sa pustili do maľovania. Hlavnými tvorcami maľby sú miestni umelci Erik a Filip. Do realizácie projektu boli zapojení aj ďalší dobrovoľníci. Na konci dňa sme pripravili pre účastníkov ale aj divákov posedenie pri guláši.

Našu prácu si všimli občania nášho mesta a veľmi si pochvaľujú nový vzhľad energobloku a ďalšia ulica v Kysuckom Novom Meste dostala identitu. Už pred projektom sme si dohodli aj spoluprácu s Mestskou knižnicou, kde sa nachádza oddychová záhrada. S dobrovoľníkmi sme vytvorili na chodníku stopy, ktoré slúžia pre deti na rôzne „skákačky“.

Na základe našich aktivít sme dostali pozvanie aj od materskej škôlky v Hornom Vadičove, kde sme spolu s dobrovoľníkmi vytvorili farebný chodník pre deti. Tieto práce trvali dlhšie, ako sme čakalí, keďže tentoraz sme nepoužívali len spreje ale aj klasické farby na betón.

Naším posledným výtvorom v tomto projekte bola detská školka a abeceda na sídlisku Kamence na Sládkovičovej ulici. Počas toho sme osadili aj skrine s panáčikmi na človeče, ktoré sme vytvorili v minulosti.

Cieľom tohto projektu bolo vytvoriť ďalší mural a pokračovať v tvorbe pouličnej galérie v Kysuckom Novom Meste, ale taktiež prinavrátiť život na sídliska a ihriská, aby sa deti mohli spoločne hrať na čerstvom vzduchu. Do budúcna plánujeme ďalší mural a vytvorené hry na chodníkoch a ihriskách budeme udržiavať, aby slúžili čo najdlhšie.

Tento projekt sa uskutočnil vďaka podpore Nadácie SPP.

stiahnuť