YCčko

Od mesiaca december, funguje v našom meste Kysucké Nové Mesto nová mladežnícka klubovňa “YCčko“, čo v angličtine znamená, YouthClub (mládežnícky klub/Mládežnícka klubovňa). Mesto Kysucké Nové Mesto nám poskytlo, upravilo priestory v Dome služieb na Vajanského 221 v priestore bývalej predajne Jaššo a podporilo nás v pripravovaných činnostiach, začo mu patrí veľká vďaka.

Tento priestor budeme využívať na organizovanie všestranných aktivít pre mládež v meste, ako sídlo Informčného centra pre mladých organizácie SYTEV, ako sídlo Európskej informačnej siete pre mládež a ako miestne centrum DofE – Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburgu.

Vždy v pondelok od 13:00 do 17:00 sa v tomto priestore budú poskytovať informačné služby či už na národnej alebo Európskej úrovni a mladí ľudia môžu prísť sa dozvedieť čo všetko im Ministerstvo školstva ako aj Slovenský inštitút mládeže Iuventa ponúka a taktiež čo všetko im ponúka Rada Európy a Európsky parlament.

Od februára sa bude uskutočňovať v utorky „Cestovateľský utorok”, v stredy “Živá kniha s hosťom”, vo štvrtky “Filmový štvrtok”a piatky a soboty otvorené večery pre mladých, pri ktorých budú mať možnosť zoznámiť sa s inými mladými, zahrať spoločenské hry alebo len tak oddýchnuť pri čaji s kamarátmi.