Vzdelávame sa a zvyšujeme si kvalitu

  • Post author:
  • Post category:ICM 2021
Obrazok1

Dňa 9. až 11. apríla sa uskutočnilo víkendové vzdelávanie pre mladých ľudí zo ŽSK. Vzdelávanie bolo prispôsobené tak, aby sa mládež niečo naučila ale aby to nebolo len o učení, ale aj o spoločnej zábave. Na úvod sme si po zoznamovacích aktivitách nastavili pravidlá a podelili sme sa o očakávanie ohľadom tohto víkendu. Víkendové vzdelávanie bolo zamerané na rozvoj mäkkých zručností mladých ľudí. Po prezentácii nápadov sme viedli osobné rozhovory a aktivitu poradný kruh, kde sme zdieľali niečo osobné.

Obrazok3
Obrazok3

Na úvod sme si zopakovali mená, keďže 20 mien naraz si zapamätať asi nie je jednoduché. Túto aktivitu sme spojili so zážizkami, aby sme si lepšie zapamätali mená ale aj príbehy. Hlavnou aktivitou bolo líderstvo ale teda aj naša osobná cesta a rôzne motivácie. Učili sme sa ako sa učiť, aké príležitosti sú vhodné rozvíjať naše talenty a osobnostne sa rozvíjať. Zaujímavou aktivitou pre účastníkou bol list sám sebe, to čo chcú dosiahnúť a po čase si ho prečítajú a my len dúfame, že nebudú sklamaní.

Obrazok2
Obrazok2

Táto aktivita bola podporená z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014-2021“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Dizajn bez nazvu 5 1
Dizajn bez nazvu 5 1