V Kysuckom Novom Meste sa objímalo v plnom prúde

  • Post author:
  • Post category:KMMP

Medzinárodný Deň objatí sa na Slovensku síce organizoval už po siedmy krát, u nás v Kysuckom Novom Meste to však bola premiéra.

Pätnásť dobrovoľníkov spolu s lokálnym organizátorom vyrazili nie len do ulíc objímať ľudí. Všetci boli prekvapení. Väčšinou nevedeli o čo ide. Zopár ľudí povedalo, že počuli niečo z rádií, alebo po prípade niečo čítali. Dobrovoľníkov si mýlili s pouličnými vyberačmi. Boli milo prekvapení, keď namiesto toho dostali ponuku na objatie zadarmo.

Niektorí odmietli, podaktorí len neveriacky pokrútili hlavou, ale obrovská väčšina sa nechala objať nejedným huggerom.

,,Najväčším zážitkom bola návšteva domova dôchodcov. Po vstupe nás hneď zobral pod kontrolu personál. Previedli nás po celej budove a vyobjímali sme dôchodcov v každej jednej izbe. Stretli sme sa s reakciami všetkých rôznych druhov. Málokto objatie odmietol. Boli príjemne prekvapení, niektorí až dojatí. Stretli sme sa aj s dôchodcami, čo razantne odmietli, alebo s takými čo nám tlačili do vreciek cukríky.

Boli sme tam taká milá ,,atrakcia“. Po objatí vystupovali na chodbu a ešte pozerali s úsmevom ako chodíme objímať ich susedov,“ povedala lokálna organizátorka Iveta Vlčková.

Hug Day bol veľkým dňom pre všetkých. Aj pre dobrovoľníkov, aj pre každého občana Kysuckého Nového Mesta. Mal obrovský úspech a na budúci rok sa môžeme opäť tešiť na úprimné objatia a o niečo zlepšené dni našich spoluobčanov.

Deň objatí v Kysuckom Novom Meste bol organizovaný vďaka podpore Nadácie pre deti Slovenska projektom “Bezpečne v YCčku”.