The Forest & I – Španielsko

Náš výmenný pobyt sa začal na letisku v Bratislave, kde sme sa stretli skoro ráno. Po prílete do Malagy nás na mieste privítali Španieli .Odtiaľ nás zobrali autobusom do Sierry Nevady ,kde sme boli nasledujúce štyri dni.

                   V autobuse sme sa zoznámili s novými ľuďmi, s ktorými sme neskôr boli ubytovaní. Po príchode do Sierra Nevady nás rozdelili do tímov po dvanásť ľudí. Každý tím bol ubytovaný v jednej chate. Príroda v Španielsku bola neuveriteľne krásna a jedlo bolo vynikajúce.

                  Aktivity spojené s ekológiou, zamerané na zlepšenie duševného zdravia, prebiehali v očarujúcej prírode Sierry Nevady. Všetci sme mali možnosť pozrieť si malú dedinku Berchules, o ktorej sme sa dozvedeli veľa zaujímavých informácií. Vďaka týmto aktivitám sme spoznali nielen okolitú krajinu, ale aj odniesli mnoho nových skúseností.

                  Po štyroch dňoch sme sa presunuli do mesta Granada , v ktorom sme strávili nasledujúce tri dni. Mali sme možnosť si pozrieť historické centrum mesta. V meste sa konali oslavy Veľkej Noci. Druhý deň sme si si boli pozrieť mládežnícke centrum v Granade ,kde sme mali mnoho zaujímavých aktivít.

        Tento Erasmus nás naučil veľa, bol plný  zážitkov,na ktoré nikto z nás tak skoro nezabudne. Spoznali sme nové miesta , kultúru a hlavne úžasných ľudí, s ktorými sa naďalej budeme stretávať.

Jurkyová