Talentom k podnikavosti (Travelistan)

  • Post author:
  • Post category:ICM - 2020
Spoznaj Svet s Travelistanom

V pondelok 23. 11. sme organizovali ďalšiu online diskusiu a naše pozvanie tentokrát prijali Martin a Peter z Travelistanu. Táto diskusia nebola nijak tematicky zameraná, išlo hlavne o inšpiratívnu cestu mladých ľudí, ako dokázali vybudovať úspešnú „cestovku“. Všetko začalo vďaka ich vášní k cestovaniu a v minulosti taktiež pôsobili ako sprievodcovia.

Úvodná časť diskusie bola zameraná na asi najslepdovanejšiu expedíciu a tou bol prechod cez Beringov prieliv. Porozprávali nám rôzne praktické tipy, ale priblížili nám aj množstvo vybavovačiek na úradoch, aby túto cestu mohli podniknúť. Expedícia napokon skončila neúspechom kvôli rapídnemu otepľovaniu sa. Chalani ale nestrácajú nádej a v budúcnosti by si radi túto cestu zopakovali, ak by to bolo možné.

Bez názvaaaaa

Plynule sme sa presunuli do ďalšej časti diskusie a Martin s Petrom nám priblížili aj ich cesty v Severnej Kórei a Afrike. Pri ich cestovateľských skúsenostiach sme sa zaujímali aj o to, ako sú na tom s ovládaním cudzieho jazyka. Obaja sa zhodli, že všade sa dohovorili vďaka angličtine a apelovali aj na divákov a hlavne mladých ľudí, nech sa učia cudzie jazyky, aspoň teda angličtinu pretože je to veľká výhoda pre tých, ktorých baví spoznávať nové krajiny a kultúry.

Na záver nám prezradili aj ich smelé plány do budúcnosti, ktoré sú samozrejme neisté kvôli aktuálnej pandemickej situácii, ktorá veľmi zasiahla práve cestovanie a aj podnikanie v tejto oblasti. Hosťom sme sa poďakovali. Diváci mali počas diskusie možnosť pýtať sa otázky cez komentáre na ktoré im hostia odpovedali.

Táto aktivita bola podporená z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014-2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.