Talentom k podnikavosti (Cesta po Indii)

IMG 2924 1

V pondelok 06. júla sme v YC|Mládežnícka klubovňa organizovali zaujímavú diskusiu s Matejom Fabšíkom, ktorý sa zúčastnil viacero cestovateľských expedícii. Táto diskusia zároveň prebiehala aj online,

Na úvod sme spustili online súťaž o knihu Lada svetom, ktorú získal výherca, ktorý sa zapojil prostredníctvom otázky v komentári. Postupne sme sa dozvedeli, čo videlo a motivovalo chalanov z nášho mesta na takúto ďalekú cestu a ako vlastne získali Ladu v Indii. Zistili sme, že je na to treba veľa trpezlivosti a hlavne komunikačných a vyjednávacích zručností.

IMG 2923

Diskusiou nás opäť previedli členky KMMP Katka a Monika. Na záver sme si uvedomili, že aj cez naše vlastné záujmy či túžby sa môžeme dopracovať k niečomu, čo motivuje ďalších ľudí k spoznávaniu rôznych kútov sveta. O tom svedčí aj fakt, že Lada svetom vznikla kniha a taktiež aj rovnomenný dokumentárny film.

Táto aktivita bola podporená z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

MŠ a IUV članky
MŠ a IUV članky