Talentom k podnikavosti a príležitostiam

  • Post author:
  • Post category:ICM 2021
IMG 6718 1024x768 1

V stredu 27. októbra sme organizovali infosemináre pre študentov Gymnázia Hlinská v Žiline. Počas dvoch infoseminárov sme študentom predstavili možnosti, ktoré im pon§ka Európska únia. Rôzne stáže, programy zamerané na vzdelávanie, cestovanie ale aj dobrovoľníctvo. Priblížili sme im program Erasmus+, s ktorým máme bohaté skúsenosti. Či už ide o prípravu a vysielanie účastníkov, ale aj organizovanie vlastných projektov na Kysuciach. Priblížili sme im program DiscoverEU, ktorý skoro nik nepoznal a zistili tak, že môžu celé leto bezplatne cestovať po Európe, samozrejme za určitých podmienok.

Následne sme im predstavili program Európsky zbor solidarity, práve vďaka ktorému sa môžu zúčastniť stáže, vytvoriť svoj vlastný solidárny projekt aj ako neformálna skupina alebo sa zúčastniť krátkodobého a dlhodobého zahraničného dobrovoľníctva. O tom im najviac povedala práve naša aktuálna zahraničná dobrovoľníčka Pauline z Francúzska. Porozprávala im o tom, ako a kde nájsť ponuku projektov, proces ako sa sem dostala ale aj činnosť, ktorú u nás vykonáva. Pre študentov to bolo veľmi zaujímavé, mali na Pauline množstvo otázok a formou diskusie im Pauline na všetky otázky odpovedala.

Táto aktivita bola podporená z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014-2021“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Dizajn bez nazvu 5
Dizajn bez nazvu 5