Start doing great – Portugalsko

Nie je k dispozícii žiadny popis.

V apríli tohto roku sme sa zúčastnili mládežníckej výmeny s názvom Start Doing Great v malom meste Peniche na pobreží Portugalska. Do tohto projektu sa okrem nás zapojili ešte účastníci z ďalších dvoch krajín: Chorvátska a Portugalska. 
Naša cesta sa začala 7.4. o 5:40 na hlavnej vlakovej stanici v Bratislave. Následne sme cestovali vlakom do Budapešti, odkiaľ bol odlet do Lisabonu. Po preprave autobusom do Peniche sme sa ubytovali a pokúsili sa navzájom spoznať prostredníctvom zoznamovacích hier a zoznámili s témou projektu, čo bol udržateľný rozvoj a environmentálne problémy. 
Počas tohto týždňa sme sa rozdelili do troch workshopov: media, performance arts and visual arts. V rámci týchto skupín sme počas týždňa pracovali na rôznych umeleckých prezentáciách súvisiacich s témou projektu. Na konci týždňa každá skupina odprezentovala jej výtvor lokálnej komunite. 
Mali sme aj aktivity mimo workshopov. Obhliadli sme si Peniche, vyskúšali surfovanie a prešli sa po historickom meste Óbidos. Jedno popoludnie sme venovali zbieraniu odpadkov na pláži v Peniche. 
Vďaka tomuto programu sme mohli spoznať novú kultúru, nových ľudí a ich kulinárske návyky. Rozvíjali sme si svoje jazykové a sociálne zručnosti a naučili sa aj nejaké nezvyčajné veci ako napríklad surfovanie. Celkovo tam bolo veľmi dobre ale odporúčame zobrať opaľovací krém a teplé pyžamo. 

Alternatívny záver: Určite na nič také nechoďte. Fúka. Ak pôjdete dajte si piesok. Bunda fixe.

Nie je k dispozícii žiadny popis.
Nie je k dispozícii žiadny popis.