About us

#pArtiCipaTe

Tréningový kurz #pArtiCipaTe (17.3.-24.3. 2019) sa uskutočnil na úpätí Álp v meste Trofaiach v rakúskom Štajersku. Na kurze sa zúčastnili mladí ľudia zo Slovenska (Tomáš Michalčin a Anton Matis), Česka, Poľska, Rakúska, Fínska, Bulharska, Španielska, Grécka a Rumunska.

Hlavným cieľom projektu bolo zosilniť participáciu ľudí na občianskom živote. Projekt sa konal 2 mesiace pred voľbami do Európskeho parlamentu a hlavné heslo projektu bolo: This time I am voting, v slovenčine Tentoraz idem voliť. Počas projektu sme sa snažili zvýšiť záujem o voľby v celej Európe, aby sa volebná účasť zvýšila oproti minulým eurovoľbám. Pre Slovensko ako krajina s najmenšou volebnou účasťou to je obzvlášť dôležitá téma.

Počas projektu sa účastníci pomocou workshopov vzdelávali v oblasti občianskeho života a učili sa, prečo je dobré byť občiansky aktívnym členom spoločnosti.

Workshopy sa konali v radnici mesta Trofaiach, kam dochádzali profesionálni tréneri z mesta Graz. Na konci týždňa účastníci uskutočnili akciu v neďalekom meste Leoben, kde sa pomocou rôznych aktivít a hier snažili okoloidúcim vysvetliť, prečo ísť voliť.

Tento projekt bol vynikajúca skúsenosť pre mladých ľudí z 9 krajín, ktorí získali nové priateľstvá a dozvedeli sa nové poznatky o kultúre cudzích krajín.

Neváhaj a pridaj sa k nám!

Chceš zažiť dobrodružstva spolu s nami? Tak neváhaj a pridaj sa k nám!

Pridať sa!
  • SYTEV
    Lipová 810/30 024 01
    Kysucké Nové Mesto
  • +421 904 353 660
    office@sytev.com
+