Schaeffler Kysuce

schaeffler kysuce
Schaeffler kysuce

V Kysuckom Novom Meste je jeden z najväčších závodov spoločnosti Schaeffler – Schaeffler Kysuce, spol. s r.o. Projekt výstavby závodu vznikol v roku 1999. Rozhodnutie našich investorov pre kysucký región sa ukázalo ako správna voľba, keďže tento región mal dlhoročnú strojárenskú tradíciu, poskytol pre novovznikajúcu firmu dostatok kvalifikovaných zamestnancov na všetkých úrovniach. Prvotná výroba bola najskôr zahájená v prenajatých priestoroch a následne v septembri 2000 bol oficiálne otvorený nový závod na „zelenej lúke“. V súčasnej podobe má závod 7 hál s celkovou zastavanou plochou takmer 113 000 m2. Kysucký závod je v severnom regióne významným stabilizačným prvkom v oblasti zamestnanosti, so svojimi takmer 5 000 zamestnancami sa podieľa na raste životnej úrovne v okresoch Kysucké Nové Mesto, Čadca a Žilina.

O SPOLOČNOSTI

Skupina Schaeffler je celosvetovo významný dodávateľ v oblasti automobilového a priemyselného sektora. Portfólio zahŕňa precízne komponenty a systémy v motore, prevodovkách a v podvozkoch ako aj riešenia valivých ložísk a klzných ložísk pre veľké množstvo priemyselných použití. S inovatívnymi a dlhodobými technológiami v oblasti elektromobility, digitalizácie a priemyslu 4.0 významne prispieva Schaeffler už dnes k „Mobilite zajtrajška“. S viac ako 2 400 prihláseniami patentov v roku 2018 obsadil Schaeffler podľa DPMA (Deutsches Patent- und Markenamt) druhé miesto medzi inovačnými podnikmi Nemecka.

Podnik Schaeffler od začiatku ovplyvňovali pokrokové inovácie a globálna orientácia na zákazníka. Základný kameň pre súčasnú skupinu podnikov položili bratia Dr. Wilhelm Schaeffler a Dr.-Ing. E.h. Georg Schaeffler v roku 1946 so založením spoločnosti Industrie GmbH. Vzostup podniku začal vtedy, keď Dr. Georg Schaeffler v roku 1949 vynašiel ihličkovú klietku a čoskoro nato firma INA vyrábala pre nemecký automobilový priemysel ihličkové ložiská vedené klietkou vo veľkých množstvách.

V roku 1965 boli bratia Schaefflerovci spoluzakladateľmi spoločnosti LuK lamely a výroba spojok GmbH v Bühle. Hneď s prvým inovatívnym produktom – spojkou s tanierovou pružinou – sa podnik postavil na tomto trhu na technologickú špičku. LuK ako jeden z najväčších výrobcov spojok na celom svete a špecialista na hnacie mechanizmy patrí od roku 1999 kompletne k skupine Schaeffler.

Značka FAG je neoddeliteľne spojená s priemyslom valivých ložísk. V roku 1883 Friedrich Fischer skonštruoval vo Schweinfurte guľový mlyn, s ktorým sa mu podarilo prvýkrát strojovo vyrobiť oceľové gule vo vysokej presnosti a veľkom počte kusov. Táto myšlienka sa pokladá za historický štart priemyslu valivých ložísk. FAG je od roku 1905 zapísanou ochrannou známkou. V roku 2001 FAG prevzala spoločnosť Schaeffler a spoločne s INA a LuK je dnes podstatnou súčasťou globálnej skupiny.

Oblasť Automotive Aftermarket so sídlom v Langene bola založená v roku 1976. Nesie zodpovednosť za celosvetový obchod s náhradnými dielmi a poskytuje inovatívne riešenia opráv v kvalite priamych dodávateľov. Online-portál REPXPERT poskytuje obsiahle servisné služby pre dielne, ako je realizácia tréningov orientovaných na prax, pomoc pri oprave cez hotline alebo dielenský portál ako aj vývoj špeciálnych náradí.

Hlavnými vývojovými podnikmi Skupiny Schaeffler sú nemecké lokality Herzogenaurach, Schweinfurt a Bühl, ktoré sú prepojené s ďalšími vývojovými centrami v Európe, Ázii ako aj Severnej a Južnej Amerike.

Zdroj: https://www.schaeffler.sk/content.schaeffler.sk/sk/schaeffler-slovensko/index.jsp