Practice makes entrepreneurs

Practice makes entrepreneurs bol pre mňa prvý projekt, do toho času som mal skúsenosť s programom erasmus ako možnosť študovať v inej krajine. Takže keď som videl tento zaujímavý projekt bolo mi jasné že, by to mohla byť skvelá príležitosť ako spoznať nových zaujímavých ľudí  zažiť niečo nové. A tak sa aj stalo. Projekt sa konal (február 2019)neďaleko nemeckého mesta Bremen. Po ceste rôznymi dopravnými prostriedkami som sa dopravil takmer na miesto konania (ktoré, bolo obklopené prírodou) a už na autobusovej zastávke som mal možnosť spoznať spoluúčastníkov z rôznych krajín európy dokonca i sveta.

Nasledujúce dni sme spoločne strávili aktivitami, ktoré nám pomohli definovať a rozvíjať danú tému a taktiež pomohli naštartovať našu kreativitu. Každý deň bola iná skupina zodpovedná za písanie blogu z dňa, fotografovania a poriadok/umývanie, tak každý vedel oceniť prácu druhých. Na našej ceste za poznaním a vzájomným sa zoznámením nás sprevádzali dvaja “speakri”, ktorých prednášky a rozhovory boli zaujímavé. Pre mňa osobne boli nazaujímavejšie hra hodnôt, kde sme mohli definovať vlastné hodnoty a taktiež spoločne aké hodnoty by mala spĺňať firma. Táto skupinová aktivita viedla k diskusiám a konštruktívnej kritike či argumentovaniu. Niektoré aktivity nám pomohli nie len spoznať otázky podnikania alebo danej problematiky ale aj samých seba. Aké sú naše ciele, hodnoty a ambície.Motivujúce bolo vidieť ľudí, ktorí už v mladšom veku rozbehli svoje vlastné projekty alebo startupy alebo robia projekty na rôznych kontinentoch. Následne sme mohli zdieľať skúsenosti návody ale aj triky v rámci menších prednášoch účastníkov.

Počas voľného dňa sme navštívili mesto Bremen, kde aj napriek nie najpríjemnejšiu počasiu sme sa výborne zabavili a uvideli nové veci. Bolo skvelé spoznať rôzne životné príbehy a skúsenosti a nápady od ľudí z rôznych krajín a kultúr. Tento projekt bol pekným príkladom toho ako sa od seba môžeme učiť pomocou zdieľania vedomostí a skúseností a taktiež prežívania nových dobrodružstiev, nie nadarmo sa často spomínala hláška sharing is caring.

A tak po týždni plnom objavovania a inšpirácie sme sa rozlúčili a vydali na cestu do našich domovov, kde sme boli pripravení šíriť tieto znalosti. No a niektorí z nás spoločne strávili ešte zbytok dňa v meste Hamburg 🙂