Talentom k podnikavosti (Online diskusia s Adamom Koštekom)

  • Post author:
  • Post category:ICM - 2020

Súčasná situácia si vyžaduje podstupovanie rôznych výziev. Najväčšia z nich sa týka presunu aktivít našej organizácie z offline do online priestoru. Prvou aktivitou v online forme bola diskusia, do ktorej pozvanie prijal náš kamarát Adam Koštek. Adam je mladý cieľavedomý umelec, nadšenec improvizačného divadla a moderátor v rádiu Frontinus. 

adam diskusia fb1

Diskusia sa vysielala prostredníctvom platformy Zoom a zároveň súčasne prebiehala na facebookovej stránke Sytev-u 22. novembra 2020 o 16:00. V hodinovom bloku diskusie sme sa o Adamovi dozvedeli množstvo zaujímavých informácií. Porozprával nám ako on ako umelec v súčasnosti prežíva pandemickú situáciu, ktorá umeleckému prostrediu nepraje. Taktiež o začiatkoch jeho umeleckého smerovania. Spomenul, že už ako malý chlapec ho to viedlo skôr k recitovaniu a divadlu, ako ku počítačovým hrám obľúbených u svojich rovesníkov. Rád sa obklopoval zaujímavými a inšpiratívnymi ľuďmi, ktorí ho mohli niečo naučiť. Tak sa dostal do mládežníckeho divadla už ako základoškolák. Jeho ďalšie kroky viedli na gymnázium, kde sa opäť prihlásil do divadelného krúžku. Už na strednej škole začal pracovať v rádiu, kde sa pomaly etabloval ako moderátor. Spoločne s ďalšími ľuďmi z jeho okolia priniesli improvizačné divadelné stretnutia pod názvom Improliga do bábkového divadla v Žiline. Sám povedal, že takáto forma divadla je veľa ľuďom neznáma. V súčasnosti sa pre pandemické okolnosti nekoná. Ďalšou Adamovou záľubou je moderovanie, ktoré ho podľa jeho slov veľmi baví. Ako moderátora sme ho mohli vidieť napríklad na TeDx Turčianské Teplice, na ktorom sa spolupodieľal aj ako organizátor. 

Diskusia Adam

Jeho tvorivý a kreatívny duch sa pretavil aj do organizovania festivalu. Spoločne so skupinou ďalších ľudí vytvorili hudobný festival Anfifest konajúci sa v Krasňanoch. Aj keď mal festival úspech, pre vysoké organizačné náklady sa už neorganizuje.  

Na čom pracuje Adam v súčasnosti, keď sa moderovaniu ani divadlu nemôže venovať? V najbližšej dobe pripravuje spoločne s kolegyňou v súčasnosti obľúbené podkasty s ľuďmi, ktorí majú čo povedať. Podkasty plánujú spustiť v priebehu novembra 2020. Okrem iného sa chce venovať príprave na prijímacia skúšky na Vysokú školu múzických umení, ktoré sa majú konať začiatkom budúceho roka.   

Ďakujeme Adamovi, že prijal pozvanie do diskusie a že si popri jeho nabitom programe na nás našiel čas. Do budúcna mu prajeme, aby aj naďalej zostal taký cieľavedomý a pozitívne naladený ako ho poznáme a aby sa mu splnili všetky jeho plány.

122510417 1289015561468409 5635665401121442358 n 1
122166898 337297517569659 1187467200319423684 n

Táto diskusia bola podporená z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014-2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

MŠ a IUV transparent