Literárny večer v YC-čku

V YCčku to žilo literatúrou. 26. júna sa v mládežníckej klubovni konala akcia s názvom Literárny večer.

Hostia si vybrali ukážku z knihy a všetkým ju prečítali. Predstavili sa a povedali, prečo si vybrali práve tieto knihy. Niekto si svoju knihu vybral, lebo na neho mala vplyv, ďalší preto, lebo sa mu zdala zaujímavá. Každá ukážka bola niečim výnimočná a vzbudzovala v poslucháčovi iné emócie. Smútok, radosť a ani zamyslenie sa nad rôznymi otázkami nechýbali.

Prvým čitateľom bola Denisa Fujašová, žiačka gymnázia svätého Františka v Žiline. Vybrala si kúzelnú fantasy ukážku z knihy Smaragdový atlas. Ďalším literárnym hosťom bola riaditeľka mestskej knižnice Dušana Šinalová a vybrala si metaforickú ukážku z knihy Zvieracia farma. Posledným čitateľom bol člen divadelno-improvizačného zoskupenia Babylonská štvorka, vedúci divadelných súborov Didero a Babylon Pavol Zátek. Prečítal úsmevnú a hlbokú ukážku z knihy Všetko, čo naozaj potrebujem vedieť, som sa naučil v materskej škole.

Všetci hostia dostali zaslúžený potlesk a akcia dospela ku koncu a poslucháči odchádzali v dobrej nálade. Všetci ste pozvaní na Literárnu cestu mestom 18.7., ktorá začne v Dome kultúry o 17:00 a bude pokračovať na ďalších stanoviskách ako YCčko, knižnica a altánok za ZUŠkou. Tešíme sa na Vás.

Literátny večer prebehol vďaka projektu “Bezpečne v YCčku”, ktorý je podporený z nadačného fondu Deti v bezpečí poisťovne Kooperatíva pod Nadáciou pre deti Slovenska.