Júnové aktivity SYTEV-u

Na prvý júnový deň nám pripadol Medzinárodný deň výletov a preto spolu s členmi Kysucko-Novo-Mestského mládežníckeho parlamentu (KMMP) a ďalšími dobrovoľníkmi plánujeme výlet do prírody. Týmto pozývame všetkých mladých, ktorí chcú sobotu stráviť na čerstvom vzduchu, opekať a zabávať sa s nami aby prišli do YC|Mládežnícka klubovňa a pridali sa k nám. Samozrejme, nezabudli sme, že v tento deň oslavujeme aj Medzinárodný deň detí a budeme vypomáhať Centru voľného času s prípravou podujatia Rozprávková cesta mestom.

Počas Filmového štvrtka 6. 6. budeme premietať dokumentárny film Plastic Ocean, ktorý poukazuje na znečistenie oceánov od plastov. Je potrebné upozorňovať na tieto problémy, keďže sa týkajú nás všetkých a aspoň takto informujeme mládež v našom meste o znečisťovaní prírody a klimatických zmenách. Po premietaní môžeme diskutovať o riešeniach, ktorými prispejeme k menšiemu využívaniu plastov.

O týždeň neskôr, teda 12. a 13. 6. budeme počas Svetového dňa superhrdinov sledovať filmy zo štúdia MARVEL. Určite každý mladý vie, že ide o komiksových superhrdinov, ktorí sú v súčasnosti veľmi populárny. Spolu s nami si môžete vychutnať filmy ako Avengers, Thor, Iron Man ale aj mnohé ďalšie.

Na ďalší Filmový štvrtok budeme pozerať rodinnú komédiu o lenivom kocúrovi Garfieldovi, keďže 20. 6. je práve Svetový deň Garfielda. Následne 21. 6. počas Herného piatka oslávime Svetový deň hudby. V YC|Mládežnícka klubovňa budeme počúvať hudbu rôznych žánrov a v kruhu priateľov sa zabavíme a ukončíme pracovný týždeň s dobrou náladou.

Spolu s dobrovoľníkmi sa 26. 6. už po druhý krát zapojíme do celoslovenského podujatia Deň objatí (Hug Day), počas ktorého budeme v našom meste „rozdávať“ objatia. Možno aj týmto spôsobom zlepšíme deň spoluobčanom v Kysuckom Novom Meste a vyčaríme im úsmev na tvári, veď predsa objatie nič nestojí a určite nám všetkým zlepší náladu.

„Projekt podporila Nadácia pre deti Slovenska z nadačného fondu Deti v bezpečí“