Healthy lifestyle – Norway

  Organizácia SYTEV vyslala 23/11/2019 do Nórska 10 mladých študentov na mládežnícku výmenu na tému Healthy lifestyle. Študenti dostali príležitosť navštíviť hlavné mesto – Oslo. Zažili výmenu stráži pred kráľovským palácom, obdivovali operný dom, pokúpili si suveníry na námestí a rannou prechádzkou po meste ukončili ich malú zastávku za ich veľkým dobrodružstvom.

  Miesto konania projektu bola malá dedinka Vindfjelltunet, ktorá je odľahla od väčších miest. Prvé dni sa konali rôzne teambuildingové aktivity medzi 50 mladými ľudmi z Nórska, Slovenska, Estónska, Litvy, Turecka a Anglicka. Mali možnosť spoznať nové kultúry, reprezentovať Slovensko, využiť v praxi anglický jazyk a oboznámiť sa lepšie s témou Zdravý životný štýl. Počas projektu študenti nie len predstavovali ostatným krajinám ich športové hry, ale aj si mali vymyslieť hru, ktorá mala byť spojená s témou projektu. V strede týždňa sa všetci vybrali na turistiku k neďalekým jazerám a počas túry utužovať vzťahy. Dostali aj deň voľna, kde bolo na ich rozhodnutí, ktoré zákutia Nórska navštívia. Vybrali si navštíviť neďaleké a historicky významné mesto Skien. Posledný deň sa odhalil secret friend, rozprávalo sa o ďalších projektoch a špagátikom sa všetci na konci spojili a vymenili si zážitky, ktoré zažili a padla aj nejaká tá slzička. Spoločne sa ako skupina, nie už ako jednotlivec, vybrali na letisko odcestovať domov a porozprávať o zážitkoch, ktoré zažili.

  SYTEV umožnil 10 študentom spoznať novú krajinu a zažiť nové veci. Myslím si, že poskytol každému jednotlivcovi osobný rozvoj a otvoril dvierka do nových neprebádaných možností. Každý, čo sa zúčastnil projektu, či to už je Slovák, Nór, Turek, atď. si odniesol nové skúsenosti a kamarátstva, ktoré dúfajme vydržia tak dlho ako spomienky.