GRANDMA’S WEDDING CHEST

Na tomto projekte sa zúčastnili krajiny z rôznych kútov Európy. Od Španielska, Talianska, Chorvátska, Ukrajiny, Bulharska, Rumunska, Macedónska až po Turecko, kde sa aj odohrávala naša mládežnícka výmena, trvajúca 5 dní, od 12.05 do 17.05 2019 v troch samostatných okresoch a dedinách v okolí mesta Pinarhisar. 
V prvý deň sme mali krátku prezentáciu o miestnych chránených semienkach, ktoré sú ohrozené; dôvody, prečo by sa miestne semienka mali chrániť, následne čo spôsobí ich vyhynutie vo svete a nakoniec o jedle, ktoré obsahuje GMO. 
Na druhý deň sme mali workshop spolu s prezentáciou, ktorú sme si každá krajina vopred pripravili, ktorej témou bol pohľad na súčasnú situáciu hospodárstva v partnerských krajinách. Následne sme sadili rúžové sadenice paradajok do kvetináčov, ktoré boli zoskupené podľa čísla.  
Zvyšné dni sme ´pracovali´ na poliach v rôznych dedinkách a okresoch v okolí Pinarhisar. Samozrejme sme sa pri tom aj veľmi dobre zabavili a naši turecký kamaráti sa s toho snažili vytvoriť rôzne typy súťaží, hier, aby to pre nás bolo väčšou zábavou a zážitkom. Je to veľmi skvelá skúsenosť, keď som sa vrátila na Slovensko, odporučila som kamarátom vyhľadávať podobné typy projektov.