Gadget addiction in teenage

Gadget addiction in teenage
19.11.-27.11.2016, Rumunsko, Voronet, 32 účastníkov 12 krajín

Projekt Gadget addiction in teenage sa konal 19.11.-27.11.2016 v Rumunsku v malebnej dedinke Voronet, kde sa spolu stretlo 32 účastníkov až z 12 krajín.

Hlavným cieľom tréningového kurzu bolo hovoriť o závislostiach a prostredníctvom neformálnych techník vzdelávania nájsť spôsob, akým môžu pracovníci s mládežou pomôcť a podporiť mladých ľudí v zbavení sa závislostí.

Celý kurz sa odohrával v dedinke Voronet, kde boli naši dvaja slovenskí účastníci spolu s ostatnými ubytovaní v peknom štvorhviezdičkovom hoteli. Hneď zo začiatku bol veľkým plusom záujem organizátorov čo sa cestovania týka pomohli s letenkami i ostatnými cestovnými lístkami.

Našich účastníkov tešila nie len príjemná pohodová atmosféra vďaka ktorej sa na projekte čoskoro cítili ako doma, ale aj jednotlivé session kde si definovali čo to vlastne závislosť je, ako vzniká, mali rôzne diskusie so snahou prísť na vinu závislostí a taktiež, pre lepšie a hlbšie pochopenie navštívili neďalekú kliniku pre liečbu závislostí, kde im pracovníčka kliniky aj krátko opísala, ako liečba na klinike prebieha. Ďalšími skvelými metódami ktoré absolvovali bola určite Art therapy – kreslenie mandál, ktoré uvoľňuje myseľ,  či Forum Theatre – krátke predstavenie so snahou vžiť sa do role závislých jedincov v určitej sociálnej situácii a mnoho ďalších.

A keďže sa na jednom mieste stretli mladí ľudia z 12 krajín, projekt sa nezaobišiel ani bez zábavy J. Či už klasické večerné interkultúrne programy, návšteva dedinky Voronet, alebo blízkeho mesta Suceava a soľnej bane, alebo biliard a večerný kurz Samby od spoluorganizátorky Dany, o zábavu bolo jednoznačne postarané.

Naši participanti si veľmi pochvaľovali ubytovanie, pestrosť jednotlivých aktivít, záujem organizátorov, neformálny prístup či semináre vedené zábavnou a pútavou formou.

A samozrejme, zhodnotili aj náš SYTEV

Oliver:
Páčilo sa mi, že Lukáš prejavil záujem o to, či sme šťastne dorazili do našej destinácie a že s nami komunikoval aj počas projektu takže hodnotím SYTEV veľmi kladne a teším sa na ďalšiu spoluprácu do budúcna J.

Ivan:
Lukáš mi vysvetlil všetky nejasnosti a pred cestou sme mali všetko dopodrobna naplánované. S organizáciou sme komunikovali počas celého projektu.

Videá z projektu si môžete pozrieť tu:

https://www.youtube.com/watch?v=3nx1eJ9TQaE&feature=youtu.be