„Future in Progress – We are Experts for Europe“

„Future in Progress – We are Experts for Europe“

 

„Are you going to erasmus project?“ Takto sa nás hneď opýtali účastnici z Maďarska , ktorý s nami vystupovali z vlaku na valkovej stanici vo Wolmirstedte a potom sme spolu išli na miesto kde sa to oraganizuje. Táto šialena jazda sa začala 30.7.2018.

Boli sme tam 52 ľudi to tvorí 8 krajín (Slovensko, Nemecko, Rumunsko, Ukrajina, Maďarsko, Taliansko, Fínsko a Arménsko) a hneď prvý deň z rána sme vyhotovili aj fotku pre mestské noviny.

Projekt sa odohrával počas najteplejšieho týždna v nemecku takže rozhodne každý z nas sme privítali rozhodne zimny kúpeľ , a tak sme sa vybrali na kúpalisko , tí ktorí nechceli tak šli pozrieť historiu a kulturu mesta. Po niekoľkých dňoch sme zavítali aj ku jazeru na bicykloch. Rozhodne každý z nás sa schladil.

Dalšie zažitky ktoré sa nam tvorili taktiež aj v Berlíne.

Aj ked s dvoj-hodinovým meškaním , nikoho z účastníkov to neodradilo a dokazali sme si užiť všetci a taktiež miesta, pamiatky či oblasti v Berlíne ktore sme mali naplánované. Taktiež sme naštivilí „Erlebnis Europa“ (Európsky dom Berlín) kde sme sa dozvedeli historíu o Euróspekj uníi alebo ktoré dalšie krajiny sa idu pripojiť do Eorúpskej Uníi a mnoho dalšieho.

Taktiež sme mohli vyskušať sedieť „v parlamente“ a vypočuť si video ktoré malo preklad v 24 úradných jazykoch či vyskúšať mať prejav.

 

Taktiež sme naštvíli Brandenburskú bránu , či pomník zavraždeným Židom Európy. Nakoniec sme to zakončili fotku s neznámymi ale veľmi priateľskými mladími ľuďmi ktorý boli na kurze nemeckého jazyka a vyšli si von do mesta. Hneď sme skríkli že poďte s nami fotku a tak sme ju urobiliobrali.

Ďalším zábavným dňom bol aj Magdeburg kde sme boli v Climgling.