Európske možnosti pre mládež (Tentoraz idem voliť – Doma v EÚ)

Dňa 6. 5. 2019 sa konala na Námestí A. Hlinku roadshow „Tentoraz idem voliť – Doma v EÚ“ zameraná na propagáciu volieb do Európskeho parlamentu a zvýšenie povedomia o Európskej únii. Táto iniciatíva je spoločným projektom Kancelárie Európskeho parlamentu a Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku. Na podujatí sme sa zúčastnili aj my, SYTEV, ako multiplikátor Eurodesk Slovensko. Počas dňa vystúpili miestne tanečné súbory, hudobníci, spevácke kapely, ale aj zástupcovia európskych inštitúcii, ktorí diskutovali s obecenstvom.

V doobedňajších hodinách sa uskutočnila diskusia na Žilinskej univerzite, kde v panelovej diskusii vystúpil aj Lukáš Hrošovský, riaditeľ organizácie SYTEV. Zámer diskusie bol rovnaký, motivovať mladých ľudí, aby sa zúčastnili volieb do Európskeho parlamentu, ktoré sa uskutočnia 25. mája 2019. Týmto Vás chceme aj my vyzvať, aby ste využili svoje volebné právo a zvolili si svojich európskych zástupcov.

Táto aktivita bola podporená z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže a Eurodesk Slovensko.