Európske možnosti pre mládež (Dobrovoľníctvo s Pedrom)

  • Post author:
  • Post category:ICM - 2020
EÚ príležitosti pre mladých ESC dobrovoľník z Portugalska

Štvrtok (12. 11. 2020) sme sa spolu s dobrovoľníkom Pedrom bližšie na program ESC. Na začiatku webinára bolo sledujúcim predstavený program ESC. Sledujúcim boli bližšie predstavené kritéria, ktoré by mali splniť, pred tým, než sa na rozhodnú vybrať na rôzne aktivity, ktoré ponúka program ESC.

Nasledovala diskusia s Pedrom, ktorý nám za pomoci kladených otázok priblížil svoju rodnú krajinu (Portugalsko), jeho život pred tým, než sa stal dobrovoľník a takisto jeho dobrovoľnícky život. Mohli sme počuť o jeho náplne dobrovoľníckej činnosti, prečo sa rozhodol stať dobrovoľníkom a nám Pedro poskytol rôzne odporúčania pred dobrovoľníckou činnosťou.

a 2 1024x580 1
a 2 1024×580 1

Webinár slúžil takisto na zodpovedanie, či priblíženie, maturitných otázok, týkajúcich sa Európskych krajín. Počas celého webinára sa sledujúci mali možnosť pýtať otázky a písať komentáre, k téme webináru, na ktoré sa im na konci prezentácií bolo zodpovedané.

Táto aktivita bola podporená z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014-2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.