Closer to the nature, closer to my potential

„Closer to the nature, closer to my potential“
19.08. – 30.08.2016, Trutnov, Česká republika, 24 účastníkov zo 4 krajín


Dva týždne bez mobilu a v prírode. Aj takto sa dá pár slovami opísať mládežnícka výmena v susednom Česku. Tohto dobrodružstva sme sa zúčastnili spolu s Čechmi, Bulharmi a Ukrajincami. Vyskúšali sme si rafting na vode, zdolali sme lanovú dráhu, vyšli sme na najvyššiu horu Česka, neminuli nás ani dlhšie túry, prebádali sme jaskyňu, venovali sa spoločným hrám, ako je volejbal alebo paintball, a mnoho ďalšieho.
Viac o projekte vám prezradia jeho účastníci:

Posledný večer pred odchodom na vodu sme absolvovali glasswalking a firewalking. Keby mi niekto pred mesiacom povedal že budem chodiť po skle alebo rozžeravených uhlíkoch asi by som ho vysmiala. Bol to neopísateľný zážitok – keď si človek myslí, že nie preboha to nie je možné chodiť po skle, určite sa porežem, alebo keď prejdem po uhlíkoch – popálim si nohu. Avšak všetky tieto predsudky sme odhodili a zistili sme, že sklo nereže, uhlíky nepália a tak sme chodili, chodili a chodili. Dôkaz toho, že treba skúsiť a nie sa báť. (Andrea)

Počas tých 12 dní som sa naučila veľa, hlavne to, že strach je len v hlave a že motivácia poháňa vpred. Naučila som sa pracovať v tíme, počas stresových situácií udržať chladnú hlavu a tiež som sa naučila efektívne baliť J. Túto organizáciu samozrejme odporúčam aj svojim známym a kamarátom a už sa teším na ďalšiu spoluprácu so „SYTEVom“.  (Dana)

Páčilo sa mi akým spôsobom bol tento projekt navrhnutý a ako boli jednotlivé elementy teda aktivity prepojené so seba rozvojom osobnosti. Každá aktivita mala zmysel a viedla k hlbšiemu zamysleniu a seba poznaniu hlavne vo vyčerpávajúcich situáciách. Rozhodnutie zúčastniť sa tohto projektu bolo asi jedno z najlepších aké som urobila a som rada že aj napriek prvotnému strachu som do toho išla lebo to bolo 10 nezabudnuteľných dní v úžasnej prírode a vôbec neľutujem práve naopak ešte raz by som sa zúčastnila podobných projektov.. (Monika)