Bezpečne nielen na nete

IMG 20211201 193419

Dňom 25. 11. 2021 sme dvomi workshopmi 3. a 4. vyučovaciu hodinu úspešne zakončili realizáciu workshopov na ZŠ Mieru v Bytči opäť cez online platformu Zoom. Workshop sme odštartovali krátkou debatou o nenávistných prejavoch. So žiakmi sme sa spoločne zhodli na negatívnom postoji voči “hejtu“. Pokračovali sme aktivitou, pri ktorej mali žiaci zoraďovať nenávistné príspevky na internete smerovane proti LGBT skupine od najhoršieho po najmenej závažný. Na túto aktivitu neskôr nadväzovala debata v ktorej sme sa dozvedeli že všetci žiaci takéto nenávistné prejavy odmietajú bez ohľadu na ktorú skupinu ľudí sú mierené.

„Realizované s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti SR v rámci dotačného programu na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie. Za obsah tohto dokumentu výlučne zodpovedá SYTEV“.

LogoMSSR 1 1

Táto aktivita bola podporená z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014-2021“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Dizajn bez nazvu 3 768x543 2