Bezpečne nielen na nete

20211119 080913

Dňa 19. 11. 2021 sme prišli prezentovať žiakom do Veľkého Slavkova ako veľmi dôležité je dávať si pozor na slová a svoje konania. Prebrali sme s nimi krátku teóriu o tom, aké rôzne formy nenávistných prejavov poznáme a ako sa im vyvarovať. Svojimi príbehmi sme ich motivovali a nakoniec nemali problém porozprávať o ich zážitkoch. Vytvorili sme im komfortnú zónu, v ktorej každý vyjadroval svoj názor a pohľad na vec. Hlavná aktivita (eurotrain) zožala obrovský úspech. Komunikovali sme spolu o jej hlbšom zmysle a delili sa o svoje pocity a názory.

„Realizované s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti SR v rámci dotačného programu na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie. Za obsah tohto dokumentu výlučne zodpovedá SYTEV“.

LogoMSSR 1 1

Táto aktivita bola podporená z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014-2021“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Dizajn bez nazvu 3 768x543 2