Bezpečne nielen na nete

260447724 653233835845254 7428705329494366126 n

V stredu 24. 11. 2021 sme opäť prednášali o vyjadrovaní sa bez nenávisti. Tento krát na Gymnázií Hlinská, konkrétne v našej vlastnej triede. Strach zo samotného prednášania som nemala, vzhľadom na to, že text prezentácie som po niekoľkých prednáškach mala doslova vrytý do pamäte. No mala som obavy z toho, že by niečo nevyšlo podľa plánu, zvlášť pred našou triedou, v ktorej ma poznajú a s ktorou sa budem denne stretávať minimálne ďalšie dva roky. 

Najprv sme ako vždy začali s predstavením nášho projektu. Uviedli sme o čom je, akou témou sa zaoberá a aké sú jeho ciele. Následne sme plynulo prešli k otázkam ohľadom skúseností našich spolužiakov. Našťastie sa našli v našej triede ľudia, ktorí ochotne spolupracovali a odpovedali na otázky. Po tom, ako sme ukončili časť s otázkami sme prešli na energizer. Ten prebudil aj tých, ktorí zo začiatku boli mysľou ešte stále doma vo svojej posteli. Keď sa zdalo, že energizer rozprúdil v triede dobrú náladu, využili sme príležitosť a prešli sme rovno na aktivitu EUROTRAIN. Zdalo sa, že aktivita spolužiakov zaujala a bavila ich. Po ukončení aktivity nesmela chýbať samotná prednáška o predsudkoch a videa spojené s ňou. Nakoniec sme workshop ukončili poskytnutím riešení, čo môžu ľudia robiť, keď sa stretnú s nenávistným prejavom alebo na koho sa môžu obrátiť. 

Celkovo workshop hodnotím pozitívne. Nemôžem povedať, že to bol úplne najlepší workshop spomedzi všetkých, čo som zatiaľ mala, ale sme rady, že sme ho zvládli a že to máme za sebou. Našťastie sa nestalo nič také, kvôli čomu by som radšej prestúpila na inú školu.

„Realizované s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti SR v rámci dotačného programu na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie. Za obsah tohto dokumentu výlučne zodpovedá SYTEV“

LogoMSSR 1 1

Táto aktivita bola podporená z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014-2021“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Dizajn bez nazvu 3 768x543 2