About us

Starting with the basics

Starting with the basics         
01-08.12 2016, Messini –Grécko, 38 účastníkov

Mládežníčka výmena „Starting with the basics“, ktorá sa konala v Gréckom meste Messini, bola určená pre mladých bez akejkoľvek predchádzajúcej skúsenosti s výmenami. Zúčastnilo sa na nej 6 participantov zo Slovenska, spolu s ďalšími 18-24 ročnými účastníkmi z Grécka, Švédska, Španielska a Chorvátska. Cieľom bolo vytvoriť náležité základy a hodnoty, ktoré každý nový účastník musí vedieť počas jeho/jej prvej účasti na programoch Youth Exchange Erasmus +

Počas projektu sa posilňovalo neformálne vzdelávanie, hodnoty a kládol sa dôraz na aktívnu účasť mladých ľudí. Samozrejmosťou boli indoorové aj outdoorové aktivity, brainstorming, učenie sa praxou, práca v skupinách, simulácie, hranie rolí. Určite sa jednalo o veľmi dobré zoznámenie sa s fungovaním mládežníckych výmen a pre účastníkov boli všetky hry a metódy výučby nové, a tým pádom veľmi zaujímavé J.

Naša slovenská skupinka nás samozrejme vzorne reprezentovala, a to hlavne počas kultúrneho večera,  kde cieľom bolo oboznámiť ostatných s kultúrou svojej krajiny prostredníctvom tradičných pochúťok, tanca, hudby, či videa.

Veríme, že sa slovenskej skupine ich prvá mládežnícka výmena páčila a je veľký predpoklad, že ako veľa z nás, čo sme už nejakú tú výmenu absolvovali, už deň po projekte sedeli a scrollovali Facebookom s cieľom nájsť novú, precestovať, vidieť, spoznať nových priateľov z rôznych kútov sveta, ale hlavne sa niečo nové naučiť.

Neváhaj a pridaj sa k nám!

Chceš zažiť dobrodružstva spolu s nami? Tak neváhaj a pridaj sa k nám!

Pridať sa!
 • Adresa organizácie
  SYTEV
  Lipová 810/30 024 01
  Kysucké Nové Mesto
 • Adresa kancelárie
  YC
  Vajanského 221 024 01
  Kysucké Nové Mesto
 • +421 904 353 660
  office@sytev.com
+