About us

Poď do podnikania (Brain&Breakfast)

Aj v novembri sme pre našich občanov a mládež pripravili online strem úspešného a populárneho konceptu Brain&Breakfast, teda Inšpiratívne raňajky. Pravidelne sa stretávame o 8:00 v YC|Mládežnícka klubovňa, kde spolu s dobrovoľníkmi vždy pripravíme malé občerstvenie pre účastníkov raňajok vo forme obložených chlebíkov, keksov, káva, čaj, …
Novembrové raňajky boli na tému “Život ovocinára na Slovensku”. Slovenský ovocinár Emil Schultz pestuje ovocie v Emilových sadoch v Dvoroch nad Žitavou a pokračuje tak v 50 ročnej tradícii svojho otca. Porozprával nám, s akými problémami a nástrahami sa musel v minulosti vyrovnať a ako sa spájajú a sieťujú ovocinári na Slovensku, aby udržali slovenské ovocinárstvo pri živote. Taktiež predstavil nové inovácie a technológie, ktoré používa, aby ostal konkurencie schopný aj svetovým pestovateľom, ale aj to, ako sa vysporiadať s nástrahami prírody a počasia.

Táto aktivita bola podporená z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Neváhaj a pridaj sa k nám!

Chceš zažiť dobrodružstva spolu s nami? Tak neváhaj a pridaj sa k nám!

Pridať sa!
 • Adresa organizácie
  SYTEV
  Lipová 810/30 024 01
  Kysucké Nové Mesto
 • Adresa kancelárie
  YC
  Vajanského 221 024 01
  Kysucké Nové Mesto
 • +421 904 353 660
  office@sytev.com
+